Domů O nás Novinky Fotogalerie Odkazy Výstavy

 
 

Něco málo o nás ...

     Chovatelskou stanici Z chotuckých alejí založil můj otec Václav Procházka v roce 1997. Impulsem k tomuto bláhovému činu byly dvě krásné fenky jezevčíků - Ella a Emi z Podmaršovic, které si získaly celou naši rodinu.

     Hlavně kvůli nim se otec po 25ti letech vrátil k myslivosti. A aby toho nebylo málo, přijal nabídku Mgr. Lazara rozšířit smečku o  sedmiletou fenu welššpringršpaněla Urtu Jifex alias Sendy.

     Přestože rodina striktně říkala  "NE, dva psi úplně stačí", otec ji přivedl domů se záminkou, že je to pro mě k narozeninám. Sendy u nás samozřejmě zůstala. Pro svou více než skvělou povahu, která je typická pro toto plemeno, výborné lovecké vlastnosti a schopnosti  a ohromnou trpělivost s dětmi získávala Sendy nejen pro sebe, ale i pro celé plemeno stále více příznivců z řad laiků, ale i uznávaných kynologů.

     Po nejlepších zkušenostech s touto fenkou,  si otec pořídil další dva welššpringršpaněly - potomky Sendy - vnuka Hanka z Ohrádek a vnučku Honey z Ohrádek.  Honey z Ohrádek je dnes již Český šampion, Všestranný pes a je nejúspěšnější pracovní fena WSS v roce 2001 a v roce 2002. V roce 2002 spolu se svým pánem jako první z okresu Nymburk úspěšně absolvovali vrcholnou soutěž loveckých slídičů "Memoriál Mileny Štěrbové". Zde je nutno podotknout, že MMŠ zvládla Honey necelé tři měsíce po vrhu svých prvních štěňat.

     Z tohoto vrhu si otec ponechal dvě fenky - Cindy a Coney - a psa Cryse. Tyto jedince nyní předvádí na všech možných výstavách - v nejrůznějších třídách a soutěžích, zatím velice úspěšně. A protože mu nejde jen o krásu, ale hlavně o práci, věnuje spoustu času jejich loveckému výcviku a sklízí s nimi nemalé úspěchy na všech zkouškách, které jsou jen trochu vhodné pro slídiče. Ještě, že po vzoru jezevčí půlky smečky nenutí své flekaté miláčky norovat!

     Ani za chov jezevčíků se nemusíme stydět, zakladatelka Emi je již zasloužilou matkou a babičkou. Z jejího potomstva jsme si ponechali Allu, Báru, Bessie, Felly a Feli. Každá z nich je osobitým příkladem svérázné povahy jezevčíka.  Emi je nadšený lovec, Alla manekýna - práce se ale taky nebojí, Bára a Bessie, které jsem si vzala já, skvěle gaučují a co  bude z Felly a Feli, vědí zatím jen ony samy.

      Otec již svou zálibou pobláznil celou rodinu. Matka se stala zkušenou psí porodní bábou, my dcery v rámci výcviku kličkujeme po poli s mrtvým králíkem na provaze a zeťové jsou v pohotovosti, kdykoli potřebuje vyprostit auto z bláta polní cesty.  Všichni s obavami čekáme, jakou roli v této hře chystá pro svá vnoučata!

                                                                                  kynologova dcera